Světový den vody

Světový den vody byl určen na 22.březen. Měsíc březen jsme minulý rok věnovali osvětě v oblasti čištění vod exkurzemi na dobříšské čistírně odpadních vod.
Letošní rok jsme se zaměřili na všechny věkové kategorie a naše vzdělávací programy probíhají po celý měsíc březen v Muzeu Dobříš.
Těm nejmenším jsme připravili pohádkové pojetí putování kapky. Děti si povídají o vodě s vílami a na závěr si vyrobí vlastní mýdlo, které si odnesou domů. Žáci prvního stupně absolvují vzdělávací program O Vodě – děti si poslechnou povídání o dobříšské vodě a proces čištění vody si vyzkouší na vlastní kůži pomocí chemického pokusu. A pro žáky 2.stupně je připraveno zábavné soutěžní klání tymů ve stavbě vodovodní sítě.
Cílem programu Vodohospodářské společnosti je především vysvětlení významu vody jako nepostradatelné složky životního prostředí a jako suroviny, která ovlivňuje náš každodenní život a dění kolem nás, a děti vést k tomu, aby si této nejcennější tekutiny vážily.

Návštěvu Muzea Dobříš spojenou s programem o vodě můžete objednávat na telefonu 739 070 539 nebo na emailu muzeumdobris@gmail.com

98b2810c4d280894f2a74cff02e6c897a5cca76f_uploaded_DSC_0316-1000[1]