Vzdělávání dětí v oblasti hospodaření s vodou

V posledních dvou letech absolvovaly žáci 1. a 2. stupně v Dobříši i okolních obcích osvětový program v oblasti hospodaření s vodou. Cílem programu je především vysvětlení významu vody jako nepostradatelné složky životního prostředí a jako suroviny, která ovlivňuje náš každodenní život a dění kolem nás. O program projevili pedagogové i děti velký zájem, což nás těší a proto bychom vás rádi informovali, co se chystá pro rok letošní i následující.

Ještě v listopadu tohoto roku děti budou mít možnost zúčastnit se programu O vodě přímo ve školách. V lednu, únoru a březnu 2017 budou probíhat programy v Muzeu Dobříš, kde máme i vlastní vodohospodářskou expozici. Čtyři různé vodohospodářské programy budou určeny pro mateřské školy, pro první i pro druhý stupeň základních škol.

V současné době připravujeme nový zábavný program s názvem Kouzlení s vodou, který je určen pro menší děti. A jak voda umí kouzlit se děti dozví už v lednu 2017.

Muzeum si připravilo pro děti i rukavičkářský program a workshopy s tématem židovství. Pokud máte zájem o některý z těchto programů v Muzeu, rezervujte si termín. Kontakt získáte na webových stránkách muzea www.muzeumdobris.cz

Těšíme se na vaše děti!